RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD
RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD
$1,339.74
Out of stock
RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD
🔥 Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
💰Best Prices in Dickson
🎁 Earn Rewards on Every Purchase.
🔫 Special Bundles & Firearm Packages Available.
🔒 Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
🚨 Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
🔥 Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone! 🔥
| UPC | 736676371853 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 37185 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 23" |
| Caliber/Gauge | .416 Ruger |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 46.4500 |
| Model | Hawkeye |
| Rate of Twist | 1:14" RH |
| Safety | 3-Position |
| Sights | Bead Front/Adj Rear |
| Units per Box | 1 |
RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD
🔥 Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on RUGER HAWKEYE AFRICAN 416 RUGER BOLT RFL, 23″ SATIN BLUED BBL, THRDED, WALNUT, 3RD by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
💰Best Prices in Dickson
🎁 Earn Rewards on Every Purchase.
🔫 Special Bundles & Firearm Packages Available.
🔒 Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
🚨 Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
🔥 Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone! 🔥
| UPC | 736676371853 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 37185 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 23" |
| Caliber/Gauge | .416 Ruger |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 46.4500 |
| Model | Hawkeye |
| Rate of Twist | 1:14" RH |
| Safety | 3-Position |
| Sights | Bead Front/Adj Rear |
| Units per Box | 1 |




