GIRSAN REGARD LIBERADORE II – 9MM GOLD/CHROME ENGR.18-SHOT
GIRSAN REGARD LIBERADORE II – 9MM GOLD/CHROME ENGR.18-SHOT
$632.00
Out of stock
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.15 X 8.60 X 11.55 | |
| Height | 3.1500 | |
| Width | 8.6000 | |
| Length | 11.5500 | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | SYNTHETIC | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | STEEL | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 4.9000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 18.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 1.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | Y | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | ADJUSTABLE | |
| FRAME COLOR | CHROME | |
| SLIDE COLOR | CHROME | |
| WEIGHT IN OUNCES | 33.0000 | |
| NO SALE TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
| NO SALE TO ILLINOIS PICA | ||
🔥 Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on GIRSAN REGARD LIBERADORE II – 9MM GOLD/CHROME ENGR.18-SHOT by European American Armory / EAA Corp? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
💰Best Prices in Dickson
🎁 Earn Rewards on Every Purchase.
🔫 Special Bundles & Firearm Packages Available.
🔒 Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
🚨 Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
🔥 Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone! 🔥
| UPC | 741566907197 |
|---|---|
| Manufacturer | European American Armory / EAA Corp |
| Manufacturer Part Number | 391089 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 11.5500 |
| Model | Regard |
| Number of Magazines | 1 18 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | RS: Adjustable FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.15 X 8.60 X 11.55 | |
| Height | 3.1500 | |
| Width | 8.6000 | |
| Length | 11.5500 | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | SYNTHETIC | |
| FINISH | COLORED | |
| FRAME MATERIAL | STEEL | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 4.9000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 18.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 1.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | Y | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | ADJUSTABLE | |
| FRAME COLOR | CHROME | |
| SLIDE COLOR | CHROME | |
| WEIGHT IN OUNCES | 33.0000 | |
| NO SALE TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND | ||
| NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON | ||
| NO SALE TO ILLINOIS PICA | ||
🔥 Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on GIRSAN REGARD LIBERADORE II – 9MM GOLD/CHROME ENGR.18-SHOT by European American Armory / EAA Corp? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
💰Best Prices in Dickson
🎁 Earn Rewards on Every Purchase.
🔫 Special Bundles & Firearm Packages Available.
🔒 Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
🚨 Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
🔥 Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone! 🔥
| UPC | 741566907197 |
|---|---|
| Manufacturer | European American Armory / EAA Corp |
| Manufacturer Part Number | 391089 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 11.5500 |
| Model | Regard |
| Number of Magazines | 1 18 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | RS: Adjustable FS: Fixed |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |







