SPG HCP9379BOSPPAC HC 9MM PRO UDT 3.7 15/17
SPG HCP9379BOSPPAC HC 9MM PRO UDT 3.7 15/17
$699.00
160 in stock
Combining the performance of a larger handgun with class-leading concealability and capacity. Featuring a hammer forged barrel; adaptive grip texture; optics ready; Picatinny rail and Tritium/Luminescent Front, Tactical Rack U-Notch Rear sights.The Gear Pac pkg includes four magazines, a Viridian RFX-11 green dot optic and a pistol bag.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SPG HCP9379BOSPPAC HC 9MM PRO UDT 3.7 15/17 by Springfield Armory? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 706397999650 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPPAC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.70" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 13.5000 |
| Magazine Included | 3 x 17-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 4 |
| Package Height | 3.75 |
| Package Width | 10.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.75 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Combining the performance of a larger handgun with class-leading concealability and capacity. Featuring a hammer forged barrel; adaptive grip texture; optics ready; Picatinny rail and Tritium/Luminescent Front, Tactical Rack U-Notch Rear sights.The Gear Pac pkg includes four magazines, a Viridian RFX-11 green dot optic and a pistol bag.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SPG HCP9379BOSPPAC HC 9MM PRO UDT 3.7 15/17 by Springfield Armory? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 706397999650 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPPAC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.70" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 13.5000 |
| Magazine Included | 3 x 17-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 4 |
| Package Height | 3.75 |
| Package Width | 10.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.75 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |




