SIG SAUER P229 LEGION 9MM PSTL 3.9″ 3-10RD MAGS OPTIC RDY COMPIANT
SIG SAUER P229 LEGION 9MM PSTL 3.9″ 3-10RD MAGS OPTIC RDY COMPIANT
$1,299.99
Out of stock
Sig Sauer P229, Legion, Double Action/Single Action, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Compact, 9MM, 3.9″ Barrel, Alloy, Legion Gray, Black G10 Grips, XRAY3 Day/Night Sights, Optic Ready, Decocker, 10 Rounds, P-SAIT Trigger, 3 Magazines 229R-9-LEGION-R2
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG SAUER P229 LEGION 9MM PSTL 3.9″ 3-10RD MAGS OPTIC RDY COMPIANT by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681666126 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-LEGION-R2 |
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.90" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 3 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Length | 13.2500 |
Sig Sauer P229, Legion, Double Action/Single Action, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Compact, 9MM, 3.9″ Barrel, Alloy, Legion Gray, Black G10 Grips, XRAY3 Day/Night Sights, Optic Ready, Decocker, 10 Rounds, P-SAIT Trigger, 3 Magazines 229R-9-LEGION-R2
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG SAUER P229 LEGION 9MM PSTL 3.9″ 3-10RD MAGS OPTIC RDY COMPIANT by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681666126 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-LEGION-R2 |
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.90" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 3 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Length | 13.2500 |






