SIG SAUER P226 X CARRY LEGION SAO 9MM PISTOL 3.8″ SIGLOC PRO O.R. GRY 3-18RD MAGS
SIG SAUER P226 X CARRY LEGION SAO 9MM PISTOL 3.8″ SIGLOC PRO O.R. GRY 3-18RD MAGS
$1,482.17
7 in stock
Sig Sauer, MFG# 226XCA-9-LEGION-SAO, UPC: 798681685288, UOM: EA, P226-XCarry Legion, 9mm, 3.8″ Bull Barrel, SIG-LOC PRO OR, SAO, Legion Grey, (3) 18-rd, SIGA, SIGAHG10, SIGAHGALL, HG10, HGALL
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG SAUER P226 X CARRY LEGION SAO 9MM PISTOL 3.8″ SIGLOC PRO O.R. GRY 3-18RD MAGS by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681685288 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 226XCA-9-LEGION-SAO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 13.4500 |
| Magazine Included | 3 x 18-Round |
| Model | P226 |
| Number of Magazines | 3 18 rd. Steel Mags |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.0 |
| Sights | X-Ray3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Sig Sauer, MFG# 226XCA-9-LEGION-SAO, UPC: 798681685288, UOM: EA, P226-XCarry Legion, 9mm, 3.8″ Bull Barrel, SIG-LOC PRO OR, SAO, Legion Grey, (3) 18-rd, SIGA, SIGAHG10, SIGAHGALL, HG10, HGALL
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG SAUER P226 X CARRY LEGION SAO 9MM PISTOL 3.8″ SIGLOC PRO O.R. GRY 3-18RD MAGS by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681685288 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 226XCA-9-LEGION-SAO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 13.4500 |
| Magazine Included | 3 x 18-Round |
| Model | P226 |
| Number of Magazines | 3 18 rd. Steel Mags |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.0 |
| Sights | X-Ray3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |




