SIG P365X MIC COMP 9MM 3.1″ – XRAY3 OR (2)10RD POLY/BLACK
SIG P365X MIC COMP 9MM 3.1″ – XRAY3 OR (2)10RD POLY/BLACK
$654.73
54 in stock
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.05 X 9.70 X 13.55 | |
| Height | 3.0500 | |
| Width | 9.7000 | |
| Length | 13.5500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | SHIELD/RMSc | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | STAINLESS | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.1000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 10.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | NIGHT SIGHTS | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 17.5000 | |
| OTHER FEATURES: | 2-10 ROUND MAGAZINES | |
| OPTICS READY | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG P365X MIC COMP 9MM 3.1″ – XRAY3 OR (2)10RD POLY/BLACK by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681663866 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 365X-9-BXR3P-10 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Model | P365X |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 7.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Manual |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 3.05 X 9.70 X 13.55 | |
| Height | 3.0500 | |
| Width | 9.7000 | |
| Length | 13.5500 | |
| OPTIC FOOTPRINT | SHIELD/RMSc | |
| CALIBER | 9MM LUGER | |
| TYPE ACTION FUNCTION | SEMI-AUTO | |
| GRIP MATERIAL | POLYMER | |
| FINISH | STAINLESS | |
| FRAME MATERIAL | POLYMER | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 3.1000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 10.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 2.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | NIGHT SIGHTS | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | BLACK | |
| WEIGHT IN OUNCES | 17.5000 | |
| OTHER FEATURES: | 2-10 ROUND MAGAZINES | |
| OPTICS READY | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on SIG P365X MIC COMP 9MM 3.1″ – XRAY3 OR (2)10RD POLY/BLACK by Sig Sauer? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 798681663866 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 365X-9-BXR3P-10 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Model | P365X |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 7.4 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Manual |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |





