Savage Arms 57654 Impulse Hog Hunter 6.5 Creedmoor 4+1 Matte Black 20″ Threaded Barrel/Rec, Matte OD Green Fixed AccuStock with AccuFit, Includes Detachable Box Mag
Savage Arms 57654 Impulse Hog Hunter 6.5 Creedmoor 4+1 Matte Black 20″ Threaded Barrel/Rec, Matte OD Green Fixed AccuStock with AccuFit, Includes Detachable Box Mag
$891.12
4 in stock
When clearing hogs is a necessity, IMPULSE Hog Hunters straight-pull action delivers. Hogs rarely appear alone, and the speed of the IMPULSE Hog Hunter allows hunters to get back on target fast. The action is purpose built for hog-stomping. IMPULSE Hog Hunter is there for the second shot, and the third, and the fourth Get the upper hand in pest control.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Savage Arms 57654 Impulse Hog Hunter 6.5 Creedmoor 4+1 Matte Black 20″ Threaded Barrel/Rec, Matte OD Green Fixed AccuStock with AccuFit, Includes Detachable Box Mag by Savage? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 011356576545 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57654 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 37.75'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Impulse Hog Hunter |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 11.8 |
When clearing hogs is a necessity, IMPULSE Hog Hunters straight-pull action delivers. Hogs rarely appear alone, and the speed of the IMPULSE Hog Hunter allows hunters to get back on target fast. The action is purpose built for hog-stomping. IMPULSE Hog Hunter is there for the second shot, and the third, and the fourth Get the upper hand in pest control.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Savage Arms 57654 Impulse Hog Hunter 6.5 Creedmoor 4+1 Matte Black 20″ Threaded Barrel/Rec, Matte OD Green Fixed AccuStock with AccuFit, Includes Detachable Box Mag by Savage? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 011356576545 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57654 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 37.75'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Impulse Hog Hunter |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 11.8 |




