Mec-Gar MGG172003A Glock 17 20rd Extended 9mm Luger, Black Carbon Steel w/Black Floorplate
Mec-Gar MGG172003A Glock 17 20rd Extended 9mm Luger, Black Carbon Steel w/Black Floorplate
$23.11
Out of stock
20rd extended 9mm Luger magazine for Glock 17 with anti-friction coating, black polymer floorplate and high visibility green, high-impact polymer follower. Note- you do not need to replace your Glock mag catch, standard Glock replacement floorplates will not work with this magazine and not compatible with the Stealth Arms Platypus.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Mec-Gar MGG172003A Glock 17 20rd Extended 9mm Luger, Black Carbon Steel w/Black Floorplate by MEC-GAR? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 765595900066 |
|---|---|
| Manufacturer | MEC-GAR |
| Manufacturer Part Number | MGG172003A |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 |
| Length | 5.8500 |
| Model | Glock |
| Product Type | Magazine |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
20rd extended 9mm Luger magazine for Glock 17 with anti-friction coating, black polymer floorplate and high visibility green, high-impact polymer follower. Note- you do not need to replace your Glock mag catch, standard Glock replacement floorplates will not work with this magazine and not compatible with the Stealth Arms Platypus.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Mec-Gar MGG172003A Glock 17 20rd Extended 9mm Luger, Black Carbon Steel w/Black Floorplate by MEC-GAR? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 765595900066 |
|---|---|
| Manufacturer | MEC-GAR |
| Manufacturer Part Number | MGG172003A |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 |
| Length | 5.8500 |
| Model | Glock |
| Product Type | Magazine |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |



