Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock
Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock
$796.17
3 in stock
The KRISS Vector 22 CRB is a rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK handguard. Features threaded barrel; aluminum M-LOK handguard; last round bolt lock; ambidextrous safety; 6 position adjustable M4 stock and low profile flip-up sights. Includes two magazines, cleaning kit, cable lock, manual and warranty card.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock by Kriss TDI? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 811607036589 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV22CBL03 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 30 + 1 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 14.2 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Package Width | 11.1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.0 |
The KRISS Vector 22 CRB is a rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK handguard. Features threaded barrel; aluminum M-LOK handguard; last round bolt lock; ambidextrous safety; 6 position adjustable M4 stock and low profile flip-up sights. Includes two magazines, cleaning kit, cable lock, manual and warranty card.
π₯ Your Trusted Online Firearms Store β Shop with Confidence!
Items Marked Online Only Are Not in Stock at Our Retail Location
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock by Kriss TDI? Golden Eagle Pawn proudly serves Dickson with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
π°Best Prices in Dickson
π Earn Rewards on Every Purchase.
π« Special Bundles & Firearm Packages Available.
π Safe & Secure Checkout β Shop with confidence using trusted payment options.
π¨ Compliance-Ready β All sales follow federal, state, and local firearm laws.
π₯ Limited Stock β Visit Us Today or Shop Online Before Theyβre Gone! π₯
| UPC | 811607036589 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV22CBL03 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 30 + 1 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Product Type | Rifle |
| Shipping Weight | 14.2 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Package Width | 11.1 |
| ATF Type | RIFLE |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.0 |




